Славян негізгі орта мектебінде Ленинградты қоршауға алуға арналған «Бір қаланың 900 күні» сынып сағаттары өтті. Өздеріңіз білетіндей, 900 күн қоршалған қаланың қоршау сақинасы 1943 жылы 18 қаңтарда бұзылып, блокада 1944 жылы 27 қаңтарда ғана аяқталды. Әр түрлі сыныптарда өзінше өткен сынып сағатында оқушылар фильмдерді көріп, презентацияларды көріп, плакаттар дайындады. Соғыс уақытындағы қиындықтар, қиын тағдырлар, қаланы қорғаған және қиын уақытта тағдырға мойынсұнбаған қарапайым кеңес адамдарының батылдығы тағы бір рет еске алынды.