Славян негізгі орта мектебінде медицина қызметкері Данильченко Л.В. қызылшаға қарсы хабарламалар таратылды.

Қызылша – өте жұқпалы жіті вирустық ауру. Ауа тамшылары арқылы беріледі. Қызылшамен ауыратын адаммен байланысқан кезде иммунитеті жоқ адамдардың барлығы ауырады.

Негізгі белгілері: дене қызуының көтерілуі, мұрыннан су ағуы, жөтел, көздің қызаруы және көздің жастығы, жақтың ішкі бетіндегі кішкентай ақ дақтар. Бірнеше күннен кейін бет пен мойынның үстіңгі жағында бөртпе пайда болады, бірте-бірте бүкіл денеге таралады және соңында қолдар мен аяқтарда пайда болады.
Бұл тез диагноз қою және емдеуді бастау үшін ғана емес, сонымен қатар ұжымда эпидемияға қарсы шараларды қабылдау үшін маңызды. науқас адам барған.Егер сізде қызылшаның дамуы туралы шамалы күдік болса, дереу дәрігермен кеңесу керек.