2024

Славян негізгі орта мектебінде Ленинградтың блокададан толық азат етілгеніне 80 жыл толуына орай «Бұл күндерді ұмытпау керек...» атты дөңгелек үстел өтті. Дөңгелек үстелге қатысушылар оқиғаның маңызды тарихи аспектілеріне тоқталып, қала қорғаушыларының ерлік істерін атап өтті.

2024

Славян негізгі орта мектебінде Ленинградты қоршауға алуға арналған «Бір қаланың 900 күні» сынып сағаттары өтті. Өздеріңіз білетіндей, 900 күн қоршалған қаланың қоршау сақинасы 1943 жылы 18 қаңтарда бұзылып, блокада 1944 жылы 27 қаңтарда ғана аяқталды. Әр түрлі сыныптарда өзінше өткен сынып сағатында оқушылар фильмдерді көріп, презентацияларды көріп, плакаттар дайындады. Соғыс уақытындағы қиындықтар, қиын тағдырлар, қаланы қорғаған және қиын уақытта тағдырға мойынсұнбаған қарапайым кеңес адамдарының батылдығы тағы бір рет еске алынды.

2024

Славян негізгі орта мектебінің мұражайында экскурсия өтті
Ленинградтың қоршаудан толық азат етілуінің 80 жылдығына арналған «Ленинград қоршауы туралы цифрлар». 1944 жылы 27 қаңтарда 900-ге жуық ұзақ күн мен түнге созылған Ленинград блокадасы толығымен жойылды.
Тарих пәнінің мұғалімі Гүлнар Жанбекқызы балаларға Ленинград блокадасы және қала тұрғындарының жеңіске жетуі туралы айтып берді.
80 жылдық тарихи жолдан өткен мектеп оқушылары жау қоршауында қалған қаланың қаншалықты ерлікпен шайқасқаны, ленинградтықтардың қажыр-қайраты туралы ұрпақ жадында сақталатыны туралы білді.

2024

Назар аударыңыз! Маңызды хабарлама!
Таңдаулы балабақшаларды көрсету керек (толық ақпарат алу үшін басыңыз).
Қарабалық ауданы
Республиканың білім министрлігі
Қазақстан Балаларды мектепке дейінгі ұйымдарға қабылдауға байланысты заңнаманы өзгерту бойынша жұмыстар жүргізілуде. Көптеген маңызды өзгерістер жоспарлануда.
Жүйенің жеке кабинетіне кіріңіз
Indigo, "сауалнама" бөлімін таңдап, оны баланы анықтағыңыз келетін 4 балабақшаға дейін толтырыңыз.
Бұл ақпарат мектепке дейінгі ұйымдарға кезектерді қайта құру үшін қажет болады. Барлық мәліметтер сауалнамада сипатталған.

Ынтымақтастық үшін рахмет!

2024

4-сынып оқушылары «Қоршау шежіресі» деректі фильмін тамашалады.
Фильм балаларға қоршауда қалған Ленинградтағы өмірді көрсетті. Сирек кездесетін кадрлар шоу қатысушыларына ұлы қаланың қирауы, бомба қоймалары, ленинградтықтардың жұмысы мен оқуы туралы, көптен күткен азат ету күні қалай жеткені туралы айтып берді.
Көруден кейін ашық диалог форматында көргендер талқыланды. Мұндай іс-шаралар халқымыздың ұлы тарихи өткенін қозғауға, Отан то қорғаушылар мен батырлардың жауынгерлік ерліктерін білуге ​​және құрметтеуге көмектеседі.
өткен және қазіргі.

2024

Славян негізгі орта мектебінде медицина қызметкері Данильченко Л.В. қызылшаға қарсы хабарламалар таратылды.

Қызылша – өте жұқпалы жіті вирустық ауру. Ауа тамшылары арқылы беріледі. Қызылшамен ауыратын адаммен байланысқан кезде иммунитеті жоқ адамдардың барлығы ауырады.

Негізгі белгілері: дене қызуының көтерілуі, мұрыннан су ағуы, жөтел, көздің қызаруы және көздің жастығы, жақтың ішкі бетіндегі кішкентай ақ дақтар. Бірнеше күннен кейін бет пен мойынның үстіңгі жағында бөртпе пайда болады, бірте-бірте бүкіл денеге таралады және соңында қолдар мен аяқтарда пайда болады.
Бұл тез диагноз қою және емдеуді бастау үшін ғана емес, сонымен қатар ұжымда эпидемияға қарсы шараларды қабылдау үшін маңызды. науқас адам барған.Егер сізде қызылшаның дамуы туралы шамалы күдік болса, дереу дәрігермен кеңесу керек.

2024

Славян негізгі орта мектебінде «Ленинград қоршауы» фотосуреттерінің көрмесі ұйымдастырылды. Мақсаты: Нева бойындағы қала тарихындағы қасіретті кезең – 1941 жылдың 8 қыркүйегінен 1944 жылдың 27 қаңтарына дейінгі аралықтағы Ленинград блокадасы, аштықтан, артиллериядан атқылаудан, бомбалардан көп адам өлгенін көрсету.

2024

Медицина қызметкері Данильченко Л.В. ата-аналар қауымы арасында қызылша және вакцинация туралы жеке әңгіме жүргізді.

«Балалардың көзімен Блокада»

1944 жылы 27 қаңтарда Ұлы Отан соғысының ең қайғылы эпизодтарының бірі аяқталды. Ленинград блокадасы толығымен алынып тасталды, ол 872 күнге созылды.

2-3 сынып оқушылары Ақ қағазға соғыс қимылдарын, әскери техниканы, ұшақтарды, танктерді, машиналарды, пулеметтерді бейнелеген.
Қатысқаны үшін барлық балаларға алғыс айтамыз!

2024

Құрметті Славен ауылының тұрғындары, оқушылар, ата-аналар, ұстаздар.

Славян негізгі орта мектебінің кітапханасы 14 ақпан күні өтетін іс-шараға қатысуға шақырады

Халықаралық кітап сыйлау күніне арналған «Кітаптарды сүйіспеншілікпен сыйла».

Үйде жақсы жағдайда кітаптарды оқыған болсаңыз, оларды кітапханаға сыйға тарту арқылы оларға екінші өмір сыйлай аласыз.